Lista e produkteve të markës Transparent Clinic

Maskë e Zezë për Pastrim 50ml

Maskë e Zezë për Pastrim 50ml

Çmimi 1 500 Lekë

Maskë e zeze per pastrim te thelle me qymyr aktiv te drurit.

Qymyri aktiv i drurit është një përbërës natyral që kontrollon prodhimin e indyres në lëkurë, heq papastërtitë brenda poreve dhe arrin të zvogëlojë madhësinë e tyre.

Ideale për lëkurë me indyre. Në lëkurat normale, përdoreni herë pas here në zonën T.

Rezultati është një lëkurë e pastër dhe e ndritshme.

BB Cream Medium 50ml

BB Cream Medium 50ml

Çmimi 2 640 Lekë

Krem me ngjyrë të mesme që hidraton lëkurën, unifikon tonin dhe mbulon defektet.

Ky krem ditë siguron i lëkurës përfitime të shumta: mbron lëkurën kundër rrezeve UV, hidraton lëkurën në sajë të acidit Hyaluronic, unifikon tonin e lëkurës dhe mbulon defektet.

BB Cream Natural 50ml

BB Cream Natural 50ml

Çmimi 2 640 Lekë

Krem me ngjyrë të qartë që hidraton lëkurën, unifikon tonin dhe mbulon defektet.

Ky krem ditë siguron i lëkurës përfitime të shumta: mbron lëkurën kundër rrezeve UV, hidraton lëkurën në sajë të acidit Hyaluronic, unifikon tonin e lëkurës dhe mbulon defektet.

Cell R-Evolution Cream 50ml

Cell R-Evolution Cream 50ml

Çmimi 2 650 Lekë

Krem i bazuar në qelizat bimore të mollëve, të cilat riorganizojnë strukturën e lëkurës, vonojnë plakjen e lëkurës dhe rimarrin vitalitetin, qëndrueshmërinë dhe shkëlqimin e saj. Për më tepër, kryen një veprim të fuqishëm rigjenerues, hidratues dhe ushqyes që ofron lëkurën një mbrojtje globale kundër plakjes.

Rejuvenating Cream 50ml

Rejuvenating Cream 50ml

Çmimi 2 820 Lekë

Krem i butë me teksturë dhe me lehtësi penetruese përmirëson rigjenerimin e lëkurës. Parandalon dhe lufton shenjat e plakjes. Formula e cila është e pasur me havjar, vitamina dhe minerale, zvogëlon rrudhat në të njëjtën kohë që siguron elasticitet dhe qëndrueshmëri në lëkurë. Rezultati përfundimtar do të jetë një lëkurë dukshëm më e re dhe më e fortë.

Regenerating Cream 50ml

Regenerating Cream 50ml

Çmimi 2 420 Lekë

Xhel si krem me teksture me depërtim të lehtë që ndihmon balancimin dhe pastrimin e lëkurës. AHA ndihmon në heqjen e qelizave të vdekura, duke përmirësuar kështu furnizimin me oksigjen te lëkurës, ndërsa lëkura e kërmillit përshpejton procesin e rinovimit të qelizave. Ky krem ndihmon në rikuperimin e humbjes së vitalitetit, duke siguruar shkëlqim dhe qëndrueshmëri. Rezultati përfundimtar do të jetë një lëkurë e fortë, e balancuar

Nourishing Cream 50ml

Nourishing Cream 50ml

Çmimi 2 020 Lekë

Krem i butë që kryen një veprim të fuqishëm ushqyes, duke parandaluar lëkurën nga thatësia dhe skuqja. Për më tepër, ndihmon në frenimin e shenjave të plakjes në sajë të vetive hidratuese dhe rigjeneruese. Rezultati përfundimtar do të jetë një lëkurë e ushqyer, e butë, e pastër.

Day and Night Cream 50ml

Day and Night Cream 50ml

Çmimi 2 020 Lekë

Krem dite dhe nate, parandalon shfaqjen e rrudhave dhe zbut ato ekzistuese. Përveç kësaj, lufton tkurjen dhe mbron nga agjentë të jashtëm agresive. Rezultati përfundimtar do të jetë një lëkurë më e re, më e fortë dhe më e lagesht

Day Cream 50 ml

Day Cream 50 ml

Çmimi 1 920 Lekë

Mbron gjatë ditës duke rritur rezistencën e lëkurës ndaj faktorëve negativë mjedisorë. Përveç kësaj, ky krem kryen një veprim të fuqishëm hidratues dhe qetësues. Rezultati do të jetë një lëkurë e mbrojtur me një pamje të shëndetshme.

Face Scrub 50ml

Face Scrub 50ml

Çmimi 1 270 Lekë

Xhel për pastrim të fytyrës me cilësi të dritës dhe mikro granula të kernelit natyral të kajsisë, fuqia e madhe e të cilëve largon qelizat e vdekura dhe papastërtitë, duke stimuluar rinovimin e lëkurës dhe duke ofruar një ndjesi të pastër dhe të ftohtë. Rezultati përfundimtar do të jetë një lëkurë më e butë dhe e ndriçuar, me një ton uniform. Përveç kësaj, përdorimi i këtij xhel pastrim favorizon thithjen e kozmetikës që zbatohet më pas.

Micellar Water 200ml

Micellar Water 200ml

Çmimi 1 430 Lekë

Falë micelles, të cilat janë grimca që veprojnë si magnete duke kapur papastërtitë, ky produkt kryen një pastrim të thellë të lëkurës duke hequr papastërtinë. Përfshin agjentë aktivë qetësues që ndihmojnë duke e lënë lëkurën të freskët dhe pa skuqje dhe acarim.

Pastrues dhe Tonik

Pastrues dhe Tonik

Çmimi 1 400 Lekë

Xhel i butë me dy veprime: pastron dhe tonizon lëkurën tuaj. Siguron një pastrim të thellë të lëkurës, duke hequr mbetjet dhe papastërtitë e tjera duke respektuar lagështirën dhe balancën natyrale të lëkurës, nuk lë gjurmë yndyre në fytyrë dhe jep një ndjesi të këndshme.